Jesteś 3013 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

Zgrupowanie- Przesieka 2016

Ewa

Jesteśmy już po naszym dorocznym zgrupowaniu w Przesiece. W nogach kilka srogich treningów, a umysły po brzegi wypełnione motywacją. Podsumowując- pełna gotowość do sezonu 2016.

Wprawdzie zgrupowanie oficjalnie zaczynało się w piątek rano, ale jakoś co roku przybywa zawodników, którzy ciut wcześniej zjawiają się w Przesiece. We czwartek w Karkonoszach trenowała już szóstka naszych zawodników- Paweł i Michał jeździli na rowerach szosowych, Wojtek i Mateusz objeżdżali okoliczne ścieżki, a Ania i Darek szlifowali technikę. Choć przelotnie padało kilka minut, a w wyższych partiach gór zalegał jeszcze śnieg, to udało się zrealizować założenia treningowe.

W piątek rano czekała nas mała niespodzianka, czyli świeży opad śniegu, cóż takie były prognozy- zaleta taka, że te same prognozy mówiły, że słońce ma się pojawić w piątek pod wieczór i nie opuścić  Przesieki już do końca weekendu. Kiedy zjechali się wszyscy zawodnicy, lekko zmodyfikowaliśmy plany. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza pod okiem Michała ruszyła na trening biegowy w kierunku Karpacza i kościółka Wang, a druga pod nadzorem Darka odbywała ćwiczenia stabilizacyjne i siłowe. Trening biegowy zamknął się w 15km- jak się okazało powyżej Borowic śniegu było jak podczas prawdziwej zimy, a po krótkim podbiegu od Wang w kierunku Śnieżki i odbiciu na żółty szlak puch sięgał czasem do kolan. Po powrocie do Ośrodka Wypoczynkowego Kaliniec nastąpiła zamiana i biegać wyszła reszta zawodników.
Po obiedzie, kiedy drogi już wyschły udało się przeprowadzić trening z uwzględnieniem kilku podjazdów z Podgórzyna na koniec Przesieki. W tym dniu dostaliśmy też wsparcie z Działu Marketingu Votum S.A.- podczas treningu udało się nakręcić kilka ujęć i cyknąć fajne zdjęcia, a wieczorem została wykonana sesja studyjna, której efekty już niedługo na naszej stronie www.

W sobotę rano dołączyli ostatni zawodnicy- Prezes Votum S.A. Dariusz Czyż, Wiceprezes Bartłomiej Krupa oraz kolarz ręczny Rafał Mikołajczyk. Tym samym uzyskaliśmy chyba rekordowy na przestrzeni lat skład na naszym zgrupowaniu, który wyniósł 20 osób.
Zgodnie z prognozami sobota pozwalała już jeździć w krótkim rękawku, a i w terenie było już na tyle sucho, że udało się wykonać porządny trening, który połączył zarówno elementy techniczne jak i wydolnościowe.
Zgrupowanie to też świetny czas na integrację drużyny, szczególnie że jak ktoś wnikliwie przeczytał powyższy tekst, to zauważył, że w tym roku pojawiła się u nas dwójka (a nawet trójka, ale Darka Porosia do Romet Team przecież tylko wypożyczyliśmy ;) ) nowych zawodników- niedługo oficjalna prezentacja składu teamu.
Popołudniem odbyła się plenerowa sesja fotograficzna.
Jak to już tradycja nakazuje w sobotę wieczorem spotkaliśmy się w sali kominkowej Ośrodka Wypoczynkowego Kaliniec, gdzie przedstawione zostały cele na przyszły sezon. Powitaliśmy też oficjalnie nowych zawodników. Został również wyświetlony film przedstawiający sylwetkę Rafała Mikołajczyka.

W niedzielę trenowaliśmy w okolicach Przesieki zaliczając kilka nowych smaczków technicznych, wyszukanych przez Darka, który jak nikt inny zna okolice. Przez całe zgrupowanie z zadowoleniem używaliśmy (choć na szczęście nie testowaliśmy ich wytrzymałości ;) ) kasków Catlike Mixino, które zostały dostarczone na ten sezon przez Grupę Pol-Sport. Choć każdy miał już kilka mocnych dni w nogach, to zawodnicy dawali z siebie wszystko, aby z przytupem zakończyć zgrupowanie przy wręcz już letniej pogodzie, a nasze doroczne spotkanie zakończyliśmy podczas obiadu.

Mike

Sponsorzy generalni:

DSA