Jesteś 3051 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

Udane zakończenie wakacji

Ewa

Choć pogoda jeszcze rozpieszcza, to lato powoli się kończy- ten okres był bardzo udany dla naszej drużyny. W ostatnich tygodniach wystartowaliśmy w Bike Maratonie w Myślenicach, kolejnej edycji Pucharu Strefy Sudety w Srebrnej Górze oraz na ostatnim Bike Maratonie w Jeleniej Górze, który miał rangę wyścigu UCI Marathon Series oraz Mistrzostw Polski w Maratonie MTB.

W Myślenicach nigdy nie ma kompromisów- to są po prostu góry i przewyższenie 2600m na 62-kilometrowej pętli Giga mówi samo za siebie. Nawet dla najlepszych zawodników oznaczało to około 4 godziny wyścigu. Jednak dla wszystkich, którzy mieli nadzieję na dobry wynik za 3 tygodnie na Mistrzostwach Polski, był to ważny start właśnie z powodu podobnego czasu trwania obu wyścigów. Dodatkowo w Myślenicach rozgrywany był Puchar Polski, co podniosło rangę imprezy.

Nasza Drużyna jak zwykle spisała się na medal, a nawet na dwa i to oba srebrne- drugie miejsca wywalczone zarówno w klasyfikacji Open jak i Sportowej. Indywidualnie na podium Mega: Jolanta Bojarska 1m K4, Kinga Wyrzucka 3m. K2, Anna Brodacka 4m. K3. Na dystansie Giga: 2m. M3 Dariusz Poroś, 4m. M3 Michał Antosz. Michał dodatkowo zajął 2 miejsce wśród zawodników licencjonowanych Pucharu Polski kategorii Masters I.

W przerwie pomiędzy Bike Maratonami na początku września kilkoro naszych zawodników zawitało na maraton do Srebrnej Góry. Wyścig był przedostatnią edycją zyskującego na popularności cyklu Pucharu Strefy Sudety MTB. Maraton bardzo ciekawy pod wieloma aspektami. Słynie z wyjątkowej lokalizacji, ponieważ meta usytuowana jest na największej w Europie twierdzy górskiej Festung Silberberg. Fragmenty trasy przebiegają po okolicznych ścieżkach projektu Tras Enduro Srebra Góra. Jeżeli dodamy do tego zazwyczaj dość doborową obsadę wyścigu, dostaniemy rywalizację na bardzo wysokim poziomie. Nie inaczej było i tym razem.

MTB Votum Orbea Team Wrocław reprezentowali: Anna Brodacka 1m. K3 Mini, Dariusz Poroś 2m. M3 Mega, Mateusz Bojarski 3m. M4 Mini. W wyścigu startowała też Jolanta Bojarska, choć w trochę odrębnej roli, bo wspierała swojego syna Przemka w jego pierwszym maratonie MTB, czyżby rósł nam nowy zawodnik do teamu?:)

W ostatni weekend w Jeleniej Górze odbywały się Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Wyścig organizowany był przy okazji kolejnej edycji Bike Maratonu, więc większość zawodników startowała kilka minut po starcie sektora z licencją. Z naszego klubu w ramach Mistrzostw Polski startowali tylko Marcin Kowalczyk (kategoria Elita) oraz Michał Antosz (kategoria Masters I).

Trasa dystansu Giga była godna kategorii UCI, a pierwsze bardziej płaskie kilkanaście km było tylko rozgrzewką (z prędkościami około 40 km/h) przed tym co miało się dziać dalej. Prawdziwa górska trasa- taka jaka zawsze powinna być na Mistrzostwach Polski, konkretne podjazdy, a zjazdy bardzo wyważone- techniczne i bez pędzenia po 70km/h po szutrach. Żeby zobrazować skalę trudności- ponad 85km i 2500m przewyższeń przy lekkim upale- niektórzy zawodnicy jechali ten wyścig ponad 5 godzin, a i Mistrz Polski Adrian Brzózka potrzebował na przejechanie dystansu czterech godzin. Przy wielu zawodnikach w wynikach widniały literki DNF, czyli nieukończony wyścig i to nie zawsze z powodu awarii sprzętu. Niestety jednym z zawodników, którzy nie dojechali do mety był Mateusz, który uległ wypadkowi- kości na szczęście całe, ale dość mocno obite. Mateuszowi w oczekiwaniu na pomoc pomagał Marcin dojeżdżając ostatecznie ze sporą stratą czasową. A reszta zawodników zgodnie z oczekiwaniami, a czasem nawet i lepiej. Jola stabilnie na 1m. K4 Mega. Kinga z wyścigu na wyścig przeskakuje o pozycję wyżej- tym razem  2m. K2 Mega. Przemek walczy o podium w generalce, tym razem w mocnej obsadzie na 5m. M5 Giga. Michał Antosz mija się z podium Mistrzostw Polski Masters I o 35 sekund, a do Mistrza Polski traci tylko 1:40 i ostatecznie zajmuje 4te miejsce- cóż znów "drewniany medal". Michał jest też 4ty w M3 na dystansie Giga, a 5ty przyjechał Darek Poroś. Świetne wyniki owocują PIERWSZYM miejscem w klasyfikacji Drużynowej Sportowej (wprawdzie byliśmy dekorowani na drugim miejscu, jednak po podliczeniu wszystkich punktów w wynikach jesteśmy na 1!).

Przed nami jeszcze cztery weekendy wyścigów i dwie edycje Bike Maraton. Jeszcze miesiąc ciężkiej pracy i zasłużony odpoczynek.  

 

Zdjęcia:

Bike Maraton https://www.facebook.com/BikeMaraton/?fref=ts
Fotosa Pl  https://www.facebook.com/profile.php?id=100012644822325&fref=ts
Velonews http://velonews.pl/

Mike

Sponsorzy generalni:

DSA