Jesteś 3038 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

Przygotowania do sezonu 2016

Ewa

Sezon 2016 coraz bliżej. Czas w końcu napisać trochę więcej o naszych planach i przygotowaniach. Mamy za sobą pierwsze starty w 2016 roku, na razie na luzie i raczej dla rozrywki, a wśród nich nie zabrakło również imprez biegowych. W ramach przygotowań trzej nasi zawodnicy rozpoczęli w piątek zgrupowanie w Hiszpanii.

Planujemy powoli starty w sezonie 2016 i w tym celu wypełniamy nasz kalendarz. Jak od lat główny nacisk drużyny będzie położony na cykl Bike Maraton. Wystartujemy również w etapówkach i wyścigach XC, nie zabraknie również wyścigów szosowych i triathlonów. Ciekawych wyścigów jest coraz więcej, więc z pewnością praktycznie co tydzień, będziemy mieli gdzie się pokazać. Niedługo też zostanie ogłoszony pełny skład drużyny na sezon 2016.

Zima, choć początkowo łagodna, dała o sobie znać w styczniu. Jednak i w takich warunkach nasi zawodnicy potrafili zrealizować plany treningowe. Od czasu do czasu zdarzały się lepsze dni, umożliwiające wyjście na szosę. Gdy śniegu było nie tak dużo, w terenie idealnie sprawdzał się rower przełajowy, co pozwalało dodatkowo trenować umiejętności techniczne. Natomiast gdy opady były dość pokaźne też przyjęliśmy to z radością, bo wreszcie można było odkurzyć narty biegowe.

Nie zabrakło również rywalizacji. Przemek i Darek brali udział w Górskim Zimowym Maratonie Ślężańskim. Impreza rozgrywana była w iście zimowych warunkach przy kilkustopniowym mrozie i z pokaźną warstwą śniegu. Darek i Przemek oczywiście wybrali wersję pełną maratonu, która oprócz standardowych ponad 42km miała dodatkowo około 1000m przewyższenia. Darek ukończył bieg na miejscu 22 z czasem 4:05:48, a Przemek był 55 z czasem 4:35:08, co dało mu 5te miejsce w kategorii M50.

25 stycznia w Górach Stołowych odbył się Fat Bike Race, czyli wyścig rowerów na grubych oponach, które idealnie nadają się do jazdy w śniegu. W imprezie brał udział Piotrek Starczukowski, sprzęt robił wrażenie, choć warunki na trasie były bardzo ciężkie i nawet opony 4,6" czasami grzęzły w topniejącym śniegu.

Na koniec trochę cieplejszych informacji. W piątek trójka naszych zawodników- Andrzej, Darek i Paweł wyleciała do Hiszpanii, a dokładniej do Calpe, czyli stolicy zimowych treningów dla połowy kolarzy zawodowych na świecie. Andrzej i Darek spędzą w Hiszpanii 2 tygodnie, a Paweł zabawi trochę dłużej. W drugiej połowie lutego, w to samo miejsce dojadą kolejni nasi zawodnicy- Michał i Przemek, więc przez najbliższy miesiąc na naszym profilu na Facebooku z pewnością nie zabraknie słonecznych zdjęć.

Mike

Sponsorzy generalni:

DSA