Jesteś 3028 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

Podsumowanie zgrupowania w Calpe

Ewa

Wszyscy nasi zawodnicy powrócili już z zagranicznych zgrupowań, więc można podsumować ciężki okres pracy jaki spędzili w cieplejszych rejonach, gdzie zima nie jest taka sroga jak w Polsce.

W tym sezonie nie rozjechaliśmy się po całej Europie jak to było rok temu, kiedy to odwiedziliśmy Włochy, Hiszpanię i Chorwację. Tym razem wszyscy nasi zawodnicy postanowili pojechać w  sprawdzone miejsce, czyli do hiszpańskiego Calpe. Choć nie udało się zgrać do końca terminów, to w sumie nasi zawodnicy przebywali na zgrupowaniu od końca stycznia aż do pierwszego tygodnia marca. Na początek do Hiszpanii wybrali się Darek i Andrzej, w drugim terminie obecni byli Michał i Przemek, a Paweł.....zaliczył oba turnusy :)

Pogoda sprzyjała naszym zawodnikom w dużo większym stopniu niż rok temu (kiedy to w Hiszpanii ogłoszono zimę stulecia). Długie spodnie były praktycznie bezużyteczne, a i na rękach po dwóch tygodniach przebywania w Calpe zagościła iście letnia opalenizna. W większości korzystaliśmy ze wspaniałych tras szosowych (choć Darek i Andrzej jeździli też na MTB). Można tylko wymienić kilka z wielu kultowych miejscówek- zaliczone oczywiście przełęcze Coll de Rates, Puerto de Tudons; trochę zapomniane przez cywilizację okolice Vall de Ebo z przepięknymi widokami oraz malownicze miasteczka takie jak Guadalest z zabytkami z przełomu ubiegłych tysiącleci. To tylko kilka z wielu przepięknych okolic w których mieli przyjemność trenować nasi kolarze.

Dzień w Calpe zazwyczaj zaczynał się około 8:00 na plaży 30-40minutowym porannym rozruchem- rozgrzewka, bieganie, ćwiczenia funkcjonalne, stabilizacyjne i można było iść na pyszne hiszpańskie śniadanie, po którym była _masa_ sił na trening ;). Były też lżejsze dni, bo jednak podczas 2 tygodni trzeba dać odpocząć nogom. Okolice były na tyle piękne, że w każdy dzień było co robić- wolne dni spędzaliśmy na pieszych wędrówkach, przejażdżkach na kawę lub na relaksie na plaży.

Zgrupowanie minęło bardzo przyjemnie, zazwyczaj treningi odbywaliśmy razem ze znajomymi z innych drużyn kolarskich takich jak Kross im motion, Sport Profit i Elastotech Bohema. Podczas treningów Darek testował modele rowerów marki Orbea, z których będziemy mieli przyjemność korzystać w nadchodzącym sezonie.
Były jazdy po 200km, treningi po 5000m przewyższenia, każdy zawodnik zrealizował kawał dobrej roboty, co pozwala mieć pozytywne wizje na nadchodzący sezon.

Mike

Sponsorzy generalni:

DSA