Jesteś 3005 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

Podsumowanie weekednu 18-19 czerwca

Ewa

Sezon powoli dobija do półmetka. Większość naszych zawodników szykuje się do wyścigów etapowych- Bike Adventure lub Sudety MTB Challenge, które będą dla nas bardzo ważną częścią sezonu. Natomiast w ostatni weekend startowaliśmy w kilku całkiem ciekawych wyścigach

W sobotę większość naszych zawodników ścigała się na Bike Maratonie w Wiśle. Ostatnie edycje zapisały się w historii jako te ekstremalnie ciepłe. Kilka lat pod rząd przyszło nam się ścigać w Beskidach przy temperaturach powyżej 35*C. Tym razem pogoda była bardziej łaskawa i może dzięki temu trasa w Wiśle wydawała się odrobinę bardziej przyjazna. Oczywiście nie obyło się bez podjazdów po słynnych płytach z nachyleniem powyżej 20%, a i niektóre "ścianki" wymagały zejścia z roweru. W Wiśle pojawiliśmy się w lekko okrojonym składzie, więc tym razem w klasyfikacjach drużynowych odpuściliśmy rywalom, ale oczywiście były sukcesy indywidualne: Darek Poroś 1m. M3, Wojciech Winiarz 5m. M4- oboje na dystansie Giga; Kinga Wyrzucka 4m. K2 na dystansie Mega.

Jeżeli chodzi o pozostałe wyścigi- w sobotę Michał startował w wyścigu w formule XCO kategorii Masters rozgrywanego w ramach Pucharu Polski XC. Trasa bardzo wymagająca, ponieważ w tym roku wałbrzyska edycja Pucharu Polski otrzymała oficjalną kategorię UCI C2. Co ważne Mastersi byli puszczani z tymi samymi przeszkodami na trasie co Elita, co znacząco podniosło poziom zawodów. Z roku na rok obserwuje się odrodzenie XC, co odbija się na plus na frekwencji również w starszych kategoriach wiekowych. Organizacja zawodów stała na najwyższym poziomie, a i kibiców dawno tyle nie było widać na trasach wyścigów XC. Michał przez dwa i pół okrążenia jechał na pewnej 2giej pozycji, ale że w kolarstwie górskim niczego pewnego nie ma....na technicznym zjeździe na ostatnim okrążeniu coś zdarło oponę z obręczy i w skutek rozszczelnienia nasz zawodnik zaliczył upadek. Niestety koła nie udało się naprawić, co skutkowało wycofaniem się z wyścigu.

Bardzo ciekawy wyścig miał miejsce w niedzielę- Kopa Nowoleska to maraton MTB o trochę odmiennej formule, bo start następuje indywidualnie co 30 sekund. Każdy kto przejedzie trasę jest w pełni usatysfakcjonowany- niby tylko 30 km jazdy, a trasa jest kompletna i zawiera wszystko oprócz asfaltu- czyli idealnie! Ktoś kto jedzie wyścig pierwszy raz często się zastanawia jak takie techniczne smaczki można wycisnąć z dość niepozornych Wzgórz Strzelińskich. W maratonie wystartowało trzech naszych zawodników. Paweł ukończył na szerokim podium zajmując 6te miejsce, Przemek był 20 open, a Michał niestety kontynuuje pechową passę i tym razem uszkadza tylne koło, oby to już był koniec pecha w tym roku.

Daniel natomiast zaliczył jeden ze swoich docelowych startów w tym sezonie, czyli Iron Triathlon Radków. Na dystansie 1/4IM Daniel uzyskał czas 2:52 co daje 7me miejsce w kategorii i 96 open.

Zdjęcia:
Bike Maraton https://www.facebook.com/BikeMaraton/?fref=ts
Velonews http://velonews.pl/
Kopa Nowoleska MTB https://www.facebook.com/kopa.nowoleska.mtb
Anna Baran https://www.facebook.com/groups/142911802562790/
Fotosa Pl  https://www.facebook.com/profile.php?id=100012644822325&fref=ts

Mike

Sponsorzy generalni:

DSA