Jesteś 3360 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

Podsumowanie ostatnich wyścigów

Ewa

Za nami bardzo ciekawy weekend. Niektórzy nasi zawodnicy startowali w kilku mniejszych imprezach, choć czasem wysokich rangą. Tak oto w sobotę trzech naszych zawodników zdobywało Pradziada- najwyższy szczyt Jeseników. Darek ścigał się podczas Akademickich Mistrzostw Polski XCO. Daniel uczestniczył w Triathlonie w Sierakowie na dystansie 1/4 IM. Natomiast przez cały długi weekend Rafał Mikołajczyk startował w 5cio etapowym wyścigu Paracyclingtour Austria.

Wróćmy jeszcze jednak na moment do Bike Maratonu w Zdzieszowicach, który rozgrywany był w ubiegłą sobotę. Na starcie jak zwykle prawie cały nasz team. Pogoda jak (prawie ;) ) zawsze w Zdzieszowicach dopisała, a organizator lekko wydłużył trasę w stosunku do lat ubiegłych- niestety w większości o dość płaskie odcinki. Wszystko jednak wskazuje, że podczas kolejnej edycji w Wałbrzychu zawodnicy będą mieli do pokonania już prawdziwe góry z blisko 3000m przewyższeń na dystansie Giga.
Miejsca na podium naszych zawodników:
Dystans Mega: Anna Brodacka K3 5m.
Dystans Giga: Dariusz Poroś M3 1m. Przemysław Kotowicz M5 3m. Michał Antosz M3 5m.

Drużyna zakończyła rywalizacje na 3cim miejscu w obu klasyfikacjach drużynowych- open i sport.

Teraz już informacje najnowsze. Ten weekend stał pod znakiem zmagań w Jeleniej Górze na trasie Akademickich Mistrzostw Polski. Dariusz Poroś jako członek kadry naukowej Politechniki Wrocławskiej wspierał drużynę w walce o najlepsze pozycje. W sobotę rozegrana została czasówka, na której Darek zajął 19ste miejsce, a dzień później taki sam rezultat uzyskał na wyścigu ze startu wspólnego. Do spółki z młodszymi kolegami z Mitutoyo AZS Wratislavia wywalczył 3cie miejsce drużynowo open i 2gie w klasyfikacji uczelni technicznych.

Sobota była dniem w którym można było wjechać na Pradziada, który ma 1492m n.p.m. W ramach XXIV Ogólnopolskiego Rajdu Kolarskiego Zdobywamy Pradziada. Impreza organizowana była przez Klub Turystyki Kolarskiej KTUKOL Głuchołazy. Z ponad 9km podjazdem o nachyleniu 12% zmierzyło się trzech naszych zawodników. Michał Antosz wygrał open (oraz oczywiście w kategorii M30), Paweł Perkowski dojechał 4ty (2gi w M30), a Konrad Pełczyński był 74ty (19 w M30 i 11 w kategorii rowerów MTB). Cały wyścig miał bardzo sympatyczną oprawę, była możliwość nocowania nieopodal- w czeskim Ludvikovie.

Nasz teamowy Triathlonista- Daniel Dębski wystartował w Sierakowie podczas JBL Triathlon. Daniel wybrał dystans 1/4 IM, czyli 950m pływania, 45km jazdy na rowerze i 10,55km biegu. Daniel ukończył zawody na 17stym miejscu w swojej kategorii z czasem 2:35 i poprawił swój rezultat z zeszłego roku o 4 minuty.

Ostatnia informacja pochodzi z Austrii, gdzie Rafał Mikołajczyk startował w 5cio etapowym wyścigu Paracyclingtour Austria. Po zakończeniu rywalizacji Rafał zajął 2gie miejsce w swojej kategorii MH1.