Jesteś 6737 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

O klubie

Początki działalności Stowarzyszenia MTB Votum Team Wrocław sięgają 2008 roku. Przez te kilka lat zawodnicy w żółto- czerwonych strojach stali się dobrze rozpoznawalni na imprezach kolarskich w Polsce. W ciągu kolejnych sezonów drużyna sukcesywnie zyskiwała na sile, a jej członkowie zdobywali coraz lepsze pozycje na ogólnopolskich wyścigach. Zawodnicy MTB Votum Team ścigają się w szeregu imprez- maratonach MTB, wyścigach szosowych, uphillach, eliminatorach, wyścigach XC w kraju i zagranicą.

Do najważniejszych osiągnięć Zespołu należą m.in. wywalczone w sezonie 2013 pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej ogólnopolskiego cyklu Bikemaraton oraz wygrana w wyścigu etapowym Bike Adventure. Również indywidualne sukcesy zawodników są imponujące, w naszym dorobku jest wiele sukcesów takich jak zwycięstwa w klasyfikacjach generalnych cyklów Bikemaraton, MTB Marathon oraz Eliminator MTB.

Naszych zawodników łączy wspólna pasja jaką jest kolarstwo górskie. Zespół to nie tylko doborowi kolarze, ale też grupa przyjaciół. Dzięki temu możemy liczyć na wzajemną pomoc zarówno w sprawach sportowych jak i z dala od tras wyścigów. Z chęcią wyjeżdżamy wspólnie na zgrupowania krajowe oraz zagraniczne i zawsze jest pewne, że zaowocują one świetnym przygotowaniem sportowym i umocnią wewnątrzdrużynowe relacje.

Od początku istnienia Teamu, sponsorem tytularnym jest firma Votum S.A., która pomaga kolarzom MTB Votum Team osiągać sukcesy i dążyć do osiągania
wyznaczonych celów sportowych.

Sponsorzy generalni: