Jesteś 3026 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

Niepodległościowy Maraton i podsumowanie sezonu

Ewa

Wydaje się że sezon się skończył na dobre, ale jednak nie dla wszystkich. W ostatnią środę z okazji święta narodowego, rozgrywany był Niepodległościowy Maraton MTB Wieruszów. Startowali w nim Przemysław Kotowicz i Marcin Kowalczyk. Okres przejściowy w jakim aktualnie się znajdujemy sprzyja podsumowaniom, więc w dalszej części testu kilka statystyk i liczb z sezonu 2015.

Wieruszów już po raz szósty gościł kolarzy chętnych do uczczenia święta narodowego na sportowo. Trasa adekwatna do jesiennego czasu, wręcz przełajowa (m.in. takie rowery znajdowały się w stawce). Przemek zameldował się na mecie jako 2gi zawodnik w kategorii M5, natomiast Marcin był 14nasty w kategorii M2. Organizator zadbał o uroczystą oprawę imprezy, dookoła podium powiewały flagi państwowe, a zawodnicy otrzymali pamiątkowe kotyliony.

A teraz wracamy jeszcze do naszego spotkania podsumowującego sezon 2015, które jak co roku odbyło się w restauracji Itineris. Na początku w części bardziej oficjalnej została wyświetlona prezentacja. Najpierw Prezes- Dariusz Czyż przybliżył nam działania, akcje i wizje Votum S.A. W drugiej części Michał podsumował sezon od strony sportowej, a na zakończenie Rafał przybliżył nam zasady jakie panują podczas uprawiania para- kolarstwa.

Po prezentacjach zasiedliśmy razem do stołu, gdzie uroczyście zakończyliśmy kolejny już wspólny sezon.

Na sam koniec kilka liczb z sezonu 2015:

- 34 wyścigi, w których nasi zawodnicy brali udział.
- 196 osobo- startów.
- 43 dekoracje.

Podczas tych dekoracji nasi zawodnicy zajmowali następujące pozycje:

- 12x "szerokie podium" (miejsca 4-5),
- 7x trzecie miejsce,
- 9x drugie miejsce,
- 15x pierwsze miejsce.

Do zobaczenia w sezonie 2016, zrobimy wszystko, aby powyższe liczby za rok były jeszcze wyższe :).

Mike

Sponsorzy generalni:

DSA