Jesteś 2998 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

Maratony w Wałbrzychu i Walimiu

Ewa

Weekend 4-5 czerwca obfitował w ciekawe imprezy kolarskie. Większość naszych zawodników zdecydowała się na start w sobotnim Bike Maratonie w Wałbrzychu. Następnego dnia na dokładkę z sukcesami próbowaliśmy swoich sił w drugiej edycji Pucharu Strefy Sudety MTB w Walimiu. Byli wśród nas tacy, którzy zdecydowali się na najdłuższe dystanse na obu imprezach, co dawało ponad 7 godzin porządnego górskiego ścigania.

Nieopodal Wałbrzycha znajduje się pasmo Sudetów zwane Górami Suchymi...i ta nazwa zazwyczaj się sprawdza, choć nie tym razem. Pomimo tego, że dookoła w większości lasów panuje susza, to kolarze oprócz poważnych przewyższeń na trasie musieli się też zmagać z dość zdradliwą miejscami nawierzchnią. Drużyna w lekko okrojonym składzie zakończyła zmagania na 3cim miejscu (jak się ostatecznie okazało po podliczeniu wszystkich wyników) w klasyfikacji drużyn sportowych. Indywidualnie zawodnicy, którzy ukończyli zawody na podium: Dariusz Poroś 2m M3 Giga, Jolanta Bojarska 2m. K4 Mega, Anna Brodacka 5m. K3 Mega.

Walim leży od Wałbrzycha zaledwie kilkanaście kilometrów i to właśnie tam mieliśmy przyjemność się ścigać na Pucharze Strefy Sudety MTB. Zawody z roku na rok zyskują na popularności. Z pewnością dzieje się tak ze względu na dobrą organizację, bardzo miłą atmosferę i choć każda edycja ma innego organizatora, to spójność jest coraz większa i wszystko idzie w dobrym kierunku, a i poziom trudności tras jest bardzo przyzwoity co chyba widać na poniższych zdjęciach. Wyniki: na Mega Dariusz Poroś odnosi zwycięstwo Open i tym samym pierwszy raz mamy sposobność prezentować zwycięski rower Orbea pod podium. Wojciech Winiarz na 4m. w M4 również na Mega. Natomiast na dystansie Mini nasi na podium to: Anna Brodacka 3m. K3, Mateusz Bojarski 2m. M4.

Co jeszcze się działo w weekend- Daniel Dębski skrupulatnie wypełnia plan przygotowań do imprezy docelowej. Kolejnym etapem był start podczas Garmin Triathlon Ślesin urywa kolejne kilka minut ze swoich rekordów i z czasem 2:31 melduje się na mecie 1/4 IM co daje 160 miejsce open i 13 w swojej kategorii.

Zdjęcia:
Kasia Rokosz https://picasaweb.google.com/102715912438032150668
Elżbieta Cirocka https://picasaweb.google.com/106375275638218600037
Sowie Team https://www.facebook.com/SOWIETeam
Bike Maraton https://www.facebook.com/BikeMaraton/?fref=ts
Walbrzyszek.com http://www.walbrzyszek.com/

Mike

Sponsorzy generalni:

DSA