Jesteś 3016 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

Informacje z ostatnich wyścigów

Ewa

Kilka słów podsumowania ostatnich weekendów. Sezon wkracza powoli w końcową fazę. Cykl Bike Maraton ma małą przerwę, bo od Myślenic minęło już trochę czasu, a wyścig w Polanicy za ponad tydzień. Nasi zawodnicy jednak szukają ciekawych sposobów na spędzenie wolnych dni, a mniejsze maratony lub wyścigi XC idealnie do tego się nadają. Mamy też świetne informacje z Mistrzostw Polski w para-kolarstwie.

Na początek jeszcze wracamy pamięcią do Myślenic za sprawą kilku zdjęć z tego jeszcze w pełni wakacyjnego wyścigu. Skład na ten maraton mieliśmy odrobinę okrojony, a i nie wszystkim udało się dojechać do mety, więc tym bardziej cieszą miejsca na podium- 1wsze miejsce Kingi Wyrzuckiej w kategorii K1 na dystansie Mega oraz 5te miejsce Mateusza Bojarskiego w kategorii M4 na dystansie Giga.

Kolejne weekendy to pojedyncze starty naszych zawodników. Paweł Perkowski wystartował w XI Maratonie Rowerowym – Wzgórza Strzelińskie MTB w Białym Kościele. Pawłowi szło świetnie, jednak niestety został źle pokierowany przez organizatorów na rozjeździe i dostał karę 20minut (zawodnicy na różne dystanse startowali z różnych sektorów). Paweł dojechał na metę jako 5 open na mega, ale po dołożeniu 20minut spadł na 24te miejsce.

Natomiast w ostatni  weekend Michał Antosz i Andrzej Doktor startowali w ostatniej edycji Pucharu Polski XCO w Głuchołazach. Nasi zawodnicy jechali w wyścigu, gdzie startowały połączone kategorie Masters, Cyklosport i Amator bez licencji. Na starcie pojawiło się 26ciu zawodników, co jak na wyścig starszych kategorii wiekowych jest już konkretną liczbą i dobrze, że XC powoli się odradza. Nie bez znaczenia była też lokalizacja- trasa położona była na tym samym wzgórzu, na którym przed laty rozgrywane były zawody z cyklu Skoda Auto Grand Prix Czesława Langa. Po małych przetasowaniach na początku wyścigu (który składał się z trzech okrążeń), nasi zawodnicy jechali dość blisko siebie w okolicach miejsca 4-6. Niestety w połowie drugiego okrążenia Andrzej miał dość mocny upadek, którego skutkiem być może było uszkodzenie sprzętu, bo kilkaset metrów później "zgubił" łańcuch i niestety nie ukończył startu. Michał natomiast utrzymał równe tempo do końca i zameldował się na mecie jako czwarty zawodnik.

Na koniec świetna wiadomość, a tak prawdę mówiąc to dwie wiadomości. Jak informowaliśmy, od pewnego czasu honorowym członkiem stowarzyszenia MTB Votum Team Wrocław jest Rafał Mikołajczyk- zawodnik uprawiający para-kolarstwo. W ostatni weekend w Andrychowie rozgrywane były Mistrzostwa Polski w kolarstwie niepełnosprawnych. Przed zawodami Rafał był aktualnym Mistrzem Polski w kategorii H1 zarówno w indywidualnej jeździe na czas jak i w wyścigu ze startu wspólnego. W tym roku Rafał potwierdził swoją klasę i obronił oba tytuły!

Mike

Sponsorzy generalni:

DSA