Jesteś 3053 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

Inauguracja sezonu w Miękini

Ewa

Za nami inauguracyjny Bike Maraton, który rozgrywany był w podwrocławskiej Miękini. Gmina już trzeci rok pod rząd gości kolarzy i robi to w najlepszy możliwy sposób. Dla większości naszych zawodników był to pierwszy start w tym sezonie. W tym roku jest nas aż 20 osób w teamie i do Miękini przybyliśmy w komplecie!

Choć profil maratonu nie był jeszcze mocno górski, to pogoda dodała smaczku trasie i zagwarantowała, że nawet podjazdy pod najmniejsze górki dały się we znaki. Wszędobylskie błoto utrudniało jazdę, a niektórzy załapali się jeszcze na odrobinę deszczu pod koniec wyścigu. Szkoda tylko, że aura nie sprzyjała korzystaniu z atrakcji po wyścigu i spotkaniom ze znajomymi, bo choć przelotne to intensywne opady zachęcały do oczekiwania na dekoracje w samochodach. Gmina Miękinia jak zwykle stanęła na wysokości zadania udostępniając dla kolarzy wiele udogodnień, jak choćby idealny na taki dzień wojskowy namiot z możliwością umycia się z błota w ciepłej wodzie.

Na zawody przyjechało ponad 2000 osób, co było rekordem frekwencji na Bike Maratonie. Podczas tej edycji rozgrywany był również Puchar Polski XCM i eliminacje do Mistrzostw Europy, co skusiło wielu utytułowanych zawodników i zaowocowało doborową obsadą na starcie. Błoto na trasie sprawiło, że maraton trwał trochę dłużej niż poprzednie edycje, a najszybsi zawodnicy z dystansu Giga pojawili się na mecie po prawie trzech godzinach. Nasi kolarze pokonali trasę bez większych przygód, nie licząc Marcina Kowalczyka, któremu nowy sprzęt odmówił posłuszeństwa. Oczywiście nie obyło się bez kilku upadków, ale oprócz siniaków i zadrapań nie stało się na szczęście nic poważnego.

Wyścig w Miękini kończymy na podium- w klasyfikacji Drużyn Sportowych zajmujemy 3cie miejsce, a w Drużynach Open przyjeżdżamy jako 6ty team. Nie zabrakło również sukcesów indywidualnych: Jola wygrywa kategorię K4 na dystansie Mega. Michał jest 3ci w M3 na Giga oraz 1wszy w Pucharze Polski Masters I. Ze świetnej strony pokazali się nasi debiutanci- Ania Brodacka w pierwszym maratonie w życiu otarła się o szerokie podium i zakończyła zmagania na 7mym miejscu w K3. Natomiast Bartek Krupa, który pierwotnie planował starty na dystansie Mini, postanowił jednak zmierzyć się z trasą na dystansie Mega kończąc rywalizację w środku stawki swojej kategorii wiekowej.

Podczas maratonu w Miękini mieliśmy przyjemność testować po raz pierwszy w bojowych warunkach kaski Catlike, które spisały się świetnie, ale aby korzystać w pełni z ich głównej zalety jaką jest doskonała wentylacja, czekamy na wyścig przy lepszej pogodzie. Oby to było na tyle walki z błotem w tym sezonie, bo chyba każdy woli się ścigać przy ładnej pogodzie.

Dobre wieści przychodzą również z Włoch. Rafał Mikołajczyk startował tam w ubiegły weekend w Pucharze Europy UCI. W ramach zawodów w Giorni del Mare rozgrywane były dwa wyścigi- jazda na czas i wyścig ze startu wspólnego. W obu startach Rafał zajął 2gie miejsce. Gratulujemy!

Zdjęcia:
Elżbieta Cirocka https://picasaweb.google.com/106375275638218600037
Kasia Rokosz https://picasaweb.google.com/102715912438032150668
Tadeusz Skwarczyński https://plus.google.com/100487019473941585912

Mike

Sponsorzy generalni:

DSA