Jesteś 2990 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

Generalka Bike Maraton, ostatnie wyścigi w sezonie

Ewa

To już ostatnie tygodnie zmagań w sezonie 2015. Tydzień temu w Świeradowie rozstrzygnięto ostatnią edycję Bike Maratonu przy pięknej jesiennej pogodzie. W ten weekend natomiast dało się już poczuć lekką zimę podczas IV Otwartych Mistrzostw Srebrnej Góry oraz na tradycyjnym zakończeniu sezonu na XIV Wyścigu o Puchar Leśniczego Spalonej Górnej

Zacznijmy od informacji sprzed tygodnia. Świeradów ostatnio jest łaskawy dla kolarzy i mimo, że to już październik, udało się przeprowadzić kolejny wyścig przy wręcz letnich temperaturach, a słońce towarzyszyło kolarzom praktycznie przez cały dzień. Trasa od dwóch lat zmodyfikowana i oferująca dużo więcej niż tylko jazdę po szutrach dookoła izerskich torfowisk. Na kolarzy czekały m.in. takie smaczki jak zjazd z Wysokiego Kamienia i kilka kilometrów dość dzikich singli w gęstym lesie.

Najważniejsza wiadomość po podsumowaniu punktów- MTB Votum Team na 4tym miejscu w klasyfikacji generalnej drużyn sportowych. Po wyścigu na zawodników MTB Votum Team czekał poczęstunek w Świerkowej Karczmie, gdzie we wspólnym gronie oczekiwaliśmy na wieczorne dekoracje za klasyfikację generalną. Na spotkaniu świętowaliśmy również 50te urodziny naszego zawodnika Przemysława Kotowicza i jeszcze raz życzymy szczerze 100 lat!  

Wieczorem, jak to już bywa od trzech lat, wszyscy zawodnicy udali się do sali hotelu Interferie aby podsumować miniony sezon. Niedługo przedstawimy w osobnej wiadomości wyniki każdego z zawodników, a na razie prezentujemy osoby, które wywalczyły podium w klasyfikacjach indywidualnych:

Dystans Mega:
Kinga Wyrzucka 1 miejsce K1
Dystans Giga:
Michał Antosz 4 miejsce Elita
Andrzej Doktor 4 miejsce M3
Mateusz Bojarski 6 miejsce M4
Paweł Perkowski 7 miejsce M3

Gratulujemy!!!

Teraz bieżące informacje. Większość naszych zawodników zakończyła sezon w Świeradowie, jednak najwytrwalsi ścigali się jeszcze w ten weekend. W sobotę na wymagającej trasie dookoła Srebrnej Góry, a w niedzielę na wyścigu w Spalonej. Na "Muflonie" w Srebrnej reprezentowali nas na dystansie Mega: Paweł Perkowski (15 open, 3 M3), Konrad Pełczyński (49 open, 18 M3); na dystansie Mini: Piotr Starczukowski (59 open, 18 M4). Trasa jest co roku rozwijana i modyfikowana. W tego rocznej edycji dodano odcinki po trasach enduro dookoła fortu w Srebrnej Górze, więc zawodnikom na zjazdach z pewnością było ciepło mimo porannych przymrozków. Dopełnieniem dobrych wyników podczas tej edycji było 5te miejsce open Pawła Perkowskiego po podliczeniu klasyfikacji generalnej Pucharu Strefy MTB Sudety.

W niedzielę na XIV Wyścigu o Puchar Leśniczego Spalonej Górnej rywalizowało ponad 100 zawodników, a wśród nich nasz przedstawiciel- Konrad Pełczyński. Wyścig idealny na zakończenie sezonu, wręcz trochę swojski i goszczący zawodników na sprawdzonej- nie za długiej- idealnej na koniec sezonu trasie. Konrad ukończył wyścig na miejscu 38 open i 16 w swojej kategorii wiekowej. Teraz wszyscy już jesteśmy gotowi na październikowy odpoczynek, a cała drużyna widzi się znów już za niecały tydzień podczas naszego dorocznego podsumowania sezonu!

Mike

Sponsorzy generalni:

DSA