Jesteś 3012 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

Festiwal w Szklarskiej i Puchar Sudety MTB

Ewa

W ostatnich tygodniach zrobiło się trochę luźniej w kalendarzu wyścigowym. Była okazja do wystartowania w mniejszych, lokalnych wyścigach i na zrobienie sobie kilku lżejszych dni. Nasi zawodnicy w ostatnim czasie pokazali się na dwóch edycjach Pucharu Strefy Sudety MTB oraz na Bike Maratonie w Szklarskiej Porębie.

Tydzień w tydzień były rozgrywane dwie pierwsze edycje Pucharu Strefy Sudety MTB- najpierw w ostatni weekend czerwca, kolarzy gościł Walim, a w kolejną niedzielę gospodarzem zawodów była Bielawa. Na uwagę zasługuje pierwsze miejsce (kat. M4) Mateusza Bojarskiego w Walimiu. Natomiast w Bielawie z dobrej strony pokazali się Kinga Wyrzucka (2m K1), oraz Paweł Perkowski (5m M3). Trasy w Sudetach są stale rozwijane i udoskonalane. W mgnieniu oka przybywa nowych ścieżek w okolicach. Ostatnią edycją Pucharu będzie zawsze stojący na bardzo wysokim poziomie (zarówno sportowym jak i organizacyjnym) wyścig w Srebrnej Górze, na który przyjdzie nam czekać do 10tego Października.

Za nami również już szósta edycja Bike Maratonu- tym razem wyścig zawitał do Szklarskiej Poręby podczas dorocznego Festiwalu Rowerowego. Impreza pod nową nazwą "Bike Week" rozrosła się w tym roku do niespotykanych jeszcze rozmiarów- maraton MTB, wyścig szosowy, downhill, mini targi rowerowe, tor do pump'a, no i oczywiście skoki do wody...to tylko niektóre z niezliczonych atrakcji. Również Votum S.A. przygotowało swoje stoisko, gdzie można było zapoznać się z ofertą firmy oraz "pościgać" się na trenażerach.

Oczywiście z powyższych atrakcji dla nas najważniejszy był maraton, którego trasa co roku jest udoskonalana i chwalona przez wiele osób. Do pierwszego miejsca w kat. K1 przyzwyczaiła już nas Kinga.... i nie inaczej było tym razem. Dobrze zaprezentował się również Andrzej Doktor, zajmując na dystansie Giga w M3 miejsce nr 2. Drużynowo tym razem "drewniany" medal czyli miejsce czwarte.

Mike

Sponsorzy generalni:

DSA