Jesteś 2992 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

BM Zdzieszowice i...Mistrzostwo Polski

Ewa

Kilka słów o ubiegłym weekendzie. W sobotę rozgrywana była druga edycja Bike Maratonu. Zdzieszowice przygotowały przepiękną kolarską pogodę oraz lekko zmienioną trasę. W niedzielę natomiast zwycięstwo odnotował Andrzej Doktor i to jakie- Doc zdobył pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski Architektów.

Jednak zacznijmy chronologicznie od soboty i naszego drużynowego startu w Zdzieszowicach, gdzie by mogło się wydawać zawsze (no może prawie) świeci słońce, kwitnie rzepak i gra orkiestra dęta. Trasa została zmieniona w stosunku do lat poprzednich- a dokładnie rzecz biorąc odwrócona na większości odcinków, a pierwszy podjazd został odrobinę wydłużony. O trasie i odczuciach po jej zmianach coś więcej opowie Przemek:

"Z trasą BM Zdzieszowice, ze zmiennym szczęściem, zmagałem się już od kilku sezonów. Dzisiejszy wyścig mogę zaliczyć do udanych. Organizator obrócił kilka fragmentów trasy i dzięki temu jej stali bywalcy nie narzekali na nudę. Według mnie trasa wokół tzw. "Anki" była minimalnie lżejsza. Warto dodać, że były dziś idealne warunki pogodowe co w sumie wpłynęło na niezłą moją jazdę i dużą frajdę na kontrolowanych zjazdach. Uzyskałem dobry wynik i zebrałem sporo punktów do M4 i klasyfikacji Drużyny Sportowe. A na większą sumę przewyższeń liczę na BM w Wałbrzychu."

Wyniki naszych zawodników jak zwykle zasługują na to, aby się nimi pochwalić. Na najwyższym stopniu podium stanęła Kinga Wyrzucka w kategorii K1 na dystansie Mega. Jako drużyna MTB Votum Team zajęło drugie miejsce w klasyfikacji Sportowej.

 

Nie biorąc pod uwagę zmęczenia po przejechanym dystansie Giga w Zdzieszowicach, Andrzej Doktor wystartował w niedzielę w Mistrzostwach Polski Architektów w kolarstwie górskim. Zawody były rozgrywane w Odrzywole podczas maratonu z cyklu MTB Hurom. Andrzej startował na dystansie Giga i po blisko 2,5 godziny walki z trasą i rywalami dowiózł do mety pierwsze miejsce wśród architektów, tym samym zdobywając tytuł Mistrza Polski tej branży. Gratulujemy!

Mike, Przemo

Sponsorzy generalni:

DSA