Jesteś 3024 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

BM Wałbrzych i Puchar Świata

Ewa

W ostatni weekend odbywał się szereg ciekawych imprez kolarskich- nasi zawodnicy startowali na Bike Maratonie w Wałbrzychu. Natomiast w Novym Mescie na Morave rozgrywany był Puchar Świata XCO, gdzie kilkoro naszych zawodników wybrało się w niedzielę i ramach regeneracji dopingowali światową czołówkę MTB.

Pogoda dopisuje w tym sezonie- nie inaczej było podczas Bike Maratonu w Wałbrzychu- może nie za ciepło, ale dość pogodnie i bez opadów. Trasa tylko miejscami była wilgotna i w niczym nie przypominała błotnistej przeprawy z roku ubiegłego. Na początek zawodników czekał podjazd na szczyt Chełmca, następnie chwila oddechu i do pokonania były wymagające odcinki w rejonie Masywu Trójgarbu. Bike Maraton wreszcie zawitał w wyższe góry i trasa była już dużo bardziej wymagająca niż dwie poprzednie edycje.

Bike Maraton w Wałbrzychu był wyjątkowy dla nas jeszcze pod jednym względem. Po raz pierwszy od dłuższego czasu swoje stoisko zaprezentowała firma Votum S.A., która jest oczywiście naszym sponsorem tytularnym, ale również już od kilku lat wspiera cały cykl Bike Maraton. Na stoisku można było się dowiedzieć więcej o działalności firmy, bezpieczeństwie drogowym i odszkodowaniach, ale nie zabrakło również akcentów kolarskich-- prób szybkościowych na trenażerach (za sprzęt dziękujemy firmie im- motion).

Co do przebiegu rywalizacji sportowej, to MTB Votum Team mimo defektów Pawła i Marcina udało się zająć trzecie miejsce w klasyfikacji sportowej. Nie obyło się też bez sukcesów indywidualnych- Kinga Wyrzucka była pierwsza w kategorii K1 na dystansie Mega, a Mateusz Bojarski piąty w kategorii M4 na dystansie GIga.

 

Puchar Świata w Nowym Meście jest bardzo ceniony zarówno przez kibiców jak i samych zawodników. Czesi stworzyli  niesamowitą arenę zmagań sportowych, bardzo przemyślaną i świetnie nadającą się do podziwiania kolarstwa górskiego. Trasa jest ułożona tak, że każdy kibic (a było ich ponad 14tyś) znajdzie sobie dobre miejsce do oglądania wyścigu i może być dosłownie metr od kolarzy. Kinga Michał i Wojtek wspierali naszych na trasie i podziwiali całe widowisko. Nie obyło się bez wspólnych zdjęć z czołówką MTB. Spektakl stał na wysokim poziomie zarówno organizacyjnym jak i sportowym. Puchar Świata w Nowym Meście to impreza na której po prostu trzeba choć raz na jakiś czas być!

 

Mike

Sponsorzy generalni:

DSA