Jesteś 3045 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

BM Bielawa, Challenge i Memoriał w Zieleńcu

Ewa

Kolejne wyścigi za naszymi zawodnikami. W ostatnich dniach MTB Votum Team można było zobaczyć na Bike Maratonie w Bielawie, podczas siedmiodniowego wyścigu Sudety MTB Challenge oraz na VIII Memoriale im. Artura Filipiaka w Zieleńcu.

Bike Maraton w Bielawie jest już trochę kultową edycją, może niekoniecznie ze względu na trasę, choć ta co roku przechodzi pozytywne metamorfozy, ale jest coś w tym wyścigu co czyni go wyjątkowym. Po pierwsze miasteczko wyścigowe idealnie ulokowane, praktycznie nad zalewem przy ośrodku wypoczynkowym; po drugie wymagające podjazdy na Wielką Sowę i Kalenicę; po trzecie w końcu chyba zawsze jest tu dobra pogoda. Może z tym ostatnim po tegorocznej edycji można polemizować, ale suma sumarum po burzy wyszło słońce, a gromy z nieba i oberwanie chmury będąc na Wielkiej Sowie też z pewnością będą jeszcze długo wspominane przez zawodników.

Podczas tej edycji Bike Maratonu rozgrywana była edycja Pucharu Polski w Maratonach MTB, więc frekwencja dopisała i obsada była doborowa z zawodową grupą JBG2 na czele. Tym bardziej cieszą sukcesy naszych zawodników. Na dystansie Mega: Kinga Wyrzucka 1m. K1, Jolanta Bojarska 2m. K4. Na dystansie Giga: Andrzej Doktor 2m. M3, Mateusz Bojarski 3m. M4. W ramach Pucharu Polski w kategorii Masters I Michał Antosz stanął na najwyższym stopniu podium, a trzecie miejsce zajął Paweł Perkowsk!!!. W kategoriach drużynowych MTB Votum Team zajęło miejsce drugie (drużyny sportowe) i trzecie (drużyny muszkieter). Gratulujemy!

Dzień po Bielawie rozpoczynał się etapowy wyścig Sudety MTB Challenge. Impreza składała się z prologu i sześciu etapów. Pierwsze odcinki przebiegały głównie w pobliżu Stronia Śląskiego, a w kolejnych dniach zawodnicy zawitali w okolice Barda, Głuszycy oraz Dusznik Zdr. Naszym jedynym zawodnikiem na wyścigu był Michał Cesarczyk, który uwielbia wyścigi etapowe i od wielu lat jest stałym bywalcem Challengea, Trophy i Trilogy. to właśnie na tym ostatnim rok temu Michał miał poważny wypadek, który uniemożliwił mu treningi przez dalszą część sezonu 2014, jednak po odbytej rehabilitacji udało się wrócić na wyścigowe trasy i z tygodnia na tydzień poprawiać wyniki i przede wszystkich czerpać radość z jazdy.

Sudety MTB Challenge to wyścig bardzo popularny wśród zawodników z zagranicy, można tu spotkać kolarzy z większości europejskich krajów. Michał przejechał cały wyścig równo i w sumie po ponad 28miu godzinach jazdy zameldował się na 76tym miejscu jednocześnie będąc 21wszym Polakiem.

Natomiast w ostatnią niedzielę w Zieleńcu odbył się VIII Memoriał im. Artura „Fisha” Filipiaka, a w ramach wyścigu Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB. Trasa nie należy do bardzo trudnych, ale i taki wyścig czasem może być ciekawy. Uroku dodaje start i meta w miejscowości o wręcz alpejskim mikroklimacie, a zjazd nartostradą na początku wyścigu skutecznie podnosi poziom adrenaliny. Wszystko to sprawia, że na wyścigu na którym wspominamy Artura można zawsze spotkać mnóstwo dobrych kolarzy. Wszystkich łączy zdrowa sportowa rywalizacja, a po pokonaniu trasy można się posilić na świetnie zaopatrzonym bufecie i w gronie znajomych oczekiwać na dekoracje.

MTB Votum Team na wyścigu reprezentowali- na dystansie Mini: Kinga Wyrzucka (2open, 1 K1). Na dystansie Mega: Michał Antosz (5open, 2 M3), Wojciech Winiarz (26open, 4 M4), Michał Matyka (60open, 22 M3), Artur Winiarski (61open, 23 M3) i Daniel Wyrzucki (85open, 17 M4).

Mike

Sponsorzy generalni:

DSA