Jesteś 3014 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

Bikemaraton w Polanicy, PŚ UCI i wyścigi szosowe

Ewa

Wyścig w Polanicy tym razem dość nietypowo na wiosnę....choć jak ktoś pamięta tą lokalizację sprzed lat, to właśnie zazwyczaj był to 2-3 maraton w cyklu. Powrotem do korzeniu było też ponowne włączenie do trasy Drogi Stanisława oraz Wieczności, co niektórzy odczuli dość boleśnie, bo oba te szlaki do najrówniejszych nie należą.

Po starcie honorowym i przejeździe przez uliczki Polanicy, zaczął się pierwszy dość długi, około 10km podjazd, który sprawnie podzielił peleton na odpowiednie co do kondycji grupki.  Potem trasa nie oferowała już aż tak dużych przewyższeń, ale krótsze podjazdy też potrafiły dać w kość. Zjazdy natomiast były dodatkowo utrudnione pozostałościami po wiosennych ścinkach drzew. Choć trasa w Polanicy do bardzo wymagających technicznie nie należy, to pozwoliła już zasmakować prawdziwego górskiego ścigania.

Po kilku godzinach zmagań przy idealnej pogodzie, wyłoniono zwycięzców wyścigu w poszczególnych kategoriach- jak zwykle mamy czym się pochwalić- na podium na dystansie Mega: 1m. K4 Jolanta Bojarska; 5m. K3 Anna Brodacka. Na dystansie Giga: 1m. M3 Dariusz Poroś; 4m. M3 Michał Antosz; 4m. M4 Mateusz Bojarski; 5m M5 Przemysław Kotowicz. Świetne wyniki indywidualne przełożyły się na sukces drużyny, która w obu klasyfikacjach- open i sportowej- zajęła trzecie miejsce.

Podczas wyścigu w Polanicy Daniel nabił pierwsze wyścigowe kilometry na swoim nowym rowerze marki Orbea, dostarczonym przez Grupę  Pol-Sport. W Zdzieszowicach w składzie naszego teamu pojawią się kolejne 3szt. nowych karbonowych sprzętów prosto z Hiszpanii, które pozwolą naszym zawodnikom osiągać jeszcze lepsze wyniki.

Podczas gdy nasi kolarze górscy zmagali się z trasą w Polanicy, Rafał Mikołajczyk startował w Pucharu Świata UCI w Pietermaritzburgu (RPA), gdzie w sobotę był trzeci w wyścigu jazdy na czas, a w niedzielę wygrał w swojej kategorii wyścig ze startu wspólnego. Tym samym Rafał objął prowadzenie w Pucharze Świata.

Kolejna ciekawa informacja to start Marcina Kowalczyka w zawodach w Norwegii. W ubiegłym sezonie Marcin napisał kilka ciekawych słów o zwyczajach na północy.

Winni jesteśmy jeszcze jedną informację sprzed tygodnia. Wprawdzie informowaliśmy o tym już na naszym profilu na Facebooku, ale po takim sukcesie warto pozostawić ślad również na stronie www. Michał Matyka powtórzył swój sukces sprzed dwóch lat i wygrał Open (i oczywiście też w M3) dystans Mega na rowerach nie-szosowych X Trzebnicki Maraton Rowerowy "Żądło Szerszenia". W ten sam weekend Michał Antosz ścigał się w XV Kolarskim Wyścigu na czas w Żmigrodzie- o szczegółach w relacji Michała na jego stronie www.

Zdjęcia:
Joanna Tomes https://picasaweb.google.com/113100476734009468548/6282421585639409121
Kasia Rokosz https://picasaweb.google.com/102715912438032150668

Mike

Sponsorzy generalni:

DSA