Jesteś 3038 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

Bike Week Szklarska Poręba

Ewa

To był wyjątkowy tydzień w Szklarskiej Porębie- miejscu gdzie dorocznie już od wielu sezonów zbierają się kolarze z kilku dyscyplin- zarówno wytrzymałościowych jak i grawitacyjnych, aby rywalizować w ramach Festiwalu Rowerowego.

W tym roku baza maratonu etapowego Bike Adventure została przeniesiona z Piechowic właśnie do Szklarskiej Poręby, a etapówka zainaugurowała Bike Week. Kolarze ścigali się przez cztery dni pokonując najciekawsze okoliczne ścieżki. Przeniesienie startu w inne miejsce pozwoliło na odkrycie nowych fragmentów tras i choć oczywiście nie zabrakło znanych i lubianych odcinków, to zawodnicy byli poprowadzeni również kilkoma ciekawymi fragmentami, szczególnie ostatniego dnia rywalizacji.

W poprzednich sezonach w Bike Adventure startowała praktycznie cała nasza drużyna. W tym roku spora część zawodników szykuje się na inną 6-cio dniową etapówkę Sudety MTB Challenge (której start już za niespełna tydzień), więc na Bike Adventure było nas trochę mniej.

Na dystansie Pro startowały nasze dziewczyny: Ania Brodacka i Jola Bojarska- Ania zajęła 5te miejsce w kategorii K3, a Jola wygrała w swojej kategorii K4.
Na dystansie Fun zawody ukończyli Paweł Perkowski (pechowo bo przez trzy z czterech etapów "łapał gumę")- 5 miejsce M3. Daniel Wyrzucki ukończył wyścig (mimo poważnego wypadku i obolałych kości) na 22 miejscu w kategorii M4.
W wyścigu uczestniczyli jeszcze Wojciech Winiarz i Piotr Starczukowski. Wojtek niestety z powodu defektu i kontuzji miał zaliczony pierwszy i czwarty etap, a Piotrek startował w dwóch ostatnich dniach.

To czego zawodnicy doświadczyli na Bike Adventure ostatniego dnia, mieli szansę zasmakować również uczestnicy Bike Maratonu rozgrywanego w Szklarskiej Porębie. Jeszcze dwa-trzy lata temu wyścigi w tej lokalizacji powiewały nudą- ot szutry i szerokie ścieżki czasem trochę zabawy w okolicach Przesieki. Jednak już rok temu trasa przeszła pewną ewolucję, a to co zaserwował organizator w tym roku przeszło najśmielsze oczekiwania zawodników. Praktycznie tylko początek to szerokie szlaki, które trochę ułożyły stawkę, a potem zaczęła się prawdziwa górska jazda, którą lubimy. Umiarkowana ilość błota na trasie sprawiała, że ścieżki były jeszcze odrobinę trudniejsze technicznie, a jeżeli dodamy do całości ponad 2500m przewyższenia na najdłuższej pętli Giga, to większość zawodników zamykała wyścig po ponad czterech godzinach jazdy.
Nasi zawodnicy pokazali się jak zwykle z dobre strony zarówno indywidualnie jak i drużynowo:
Miejsca na podium na dystansie Mega: 1m. K4 Jolanta Bojarska, 5m. K2 Kinga Wyrzucka.
Dystans Giga: 1m. M3 Dariusz Poroś, 2m. M3 Michał Antosz, 3m. M4 Mateusz Bojarski.

Rzadko zdarza nam się stawać na podium we wszystkich trzech klasyfikacjach drużynowych, bo celujemy głównie w Sportową i Open, jednak tym razem byliśmy również na 2-gim miejscu w klasyfikacji Muszkieter. W kategorii Open zajęliśmy trzecie, a w Sportowej drugie (byliśmy dekorowani na 1wszym, jednak po podliczeniu wszystkich wyników musieliśmy uznać wyższość rywali).

 

Zdjęcia:

Kasia Rokosz https://picasaweb.google.com/102715912438032150668
Bike Adventure https://www.facebook.com/bikeadventureMTB/?fref=ts
Bike Maraton https://www.facebook.com/BikeMaraton/?fref=ts
Fotosa Pl  https://www.facebook.com/profile.php?id=100012644822325&fref=ts

Mike

Sponsorzy generalni:

DSA