Jesteś 3010 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

Bike Maraton Wisła

Ewa

Przed nami kolejny weekend, ale wracamy jeszcze do Bike Maratonu w Wiśle, przesyłając przy okazji kilka zdjęć. Beskidzka edycja zazwyczaj kojarzy się z dwiema rzeczami- bardzo stromymi podjazdami i wręcz tropikalnymi upałami. Wszyscy mają w pamięci wyścig z roku 2012 z temperaturą 37*C, tym razem aż tak ciepło nie było, ale dużo nie zabrakło.

Do Wisły MTB Votum Team dotarło w odrobię okrojonym składzie, ale mimo tego zapowiadała się  walka o dobre pozycje, a zaplanowana trasa robiła wrażenie. Na dystansie Giga lekko mylące było "tylko" 60km dystansu- przewyższenia jednak zrobiły swoje, bo na tak krótkiej trasie było ich aż 3000 metrów. Oznaczało to jedno- każdy podjazd to ściana z nachyleniem często przekraczającym 20%. Upał dodatkowo potęgował zmęczenie i wszystko to sprawiało, że przejechanie trasy zajęło większości zawodników ponad 4 godziny.

Podczas dekoracji drużynowych MTB Votum Team zostało wprawdzie wywołane na 3cie miejsce w klasyfikacji open, ale w ostatecznych wynikach uplasowaliśmy się na miejscu czwartym (tam samo jak w klasyfikacji drużyn sportowych). To chyba lekkie zadość uczynienie za Bike Maraton w Miękini, gdzie sytuacja była odwrotna (i nie zostaliśmy wywołani na podium, mimo zajęcia 3ciego miejsca). Indywidualne sukcesy? Oczywiście- Kinga Wyrzucka jak zwykle deklasuje rywalki w kategorii K1. Do tego dorzucimy 5te miejsce Andrzeja Doktora na dystansie Giga w kategorii M3, trzecią lokatę Marcina Kowalczyka w AZSie oraz "wbicie" się do 10tki open (na 8 miejsce, a 6 w Elicie) Michała Antosza i weekend można uznać za udany. Teraz kilka chwil odpoczynku i widzimy się w niedzielę w Jeleniej Górze.

 

Mike

Sponsorzy generalni:

DSA