Jesteś 3006 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

Bike Maraton Miękinia

Ewa

Wystartował sezon maratonów rowerowych. Dla większości z naszych zawodników był to pierwszy wyścig w sezonie. Choć temperatura z rana była jeszcze trochę zimowa, to w lasach i na ścieżkach w okolicach Miękni panowała bardzo gorąca atmosfera.

Na zawodników czekały jak zwykle trzy trasy- mini (24km), mega (52km) i giga (74km). Choć dystanse w rzeczywistości okazały się odrobinę krótsze, to nikt nie narzekał w tym dniu na brak przygód. Wyścig wprawdzie dość płaski, ale i na takiej (a może właśnie szczególnie na takiej) trasie trzeba być cały czas skupionym i nie można liczyć ani na moment odpoczynku. Wyścig idealnie nadawał się jako pierwszy test bojowy dla odżywek firmy Enervit, z którą to rozpoczęliśmy współpracę w tym sezonie. Z bidonami Enervita na trasie stał Artur, który jeszcze leczy kontuzje, ale w ten sposób przyczynił się do sukcesu drużyny.

W tym roku nastąpiła mała rewolucja- została wydzielona nowa kategoria elita bez zróżnicowania ze względu na wiek i z atrakcyjnymi nagrodami finansowymi. Przyciągnęło to odrobinę nowych zawodników co jeszcze bardziej podwyższyło poziom sportowy na Bike Maratonie. Zarówno to jak i dodatkowo likwidacja cyklu MTB Marathon spowodowała, że już po pierwszym wyścigu widać, że walka o czołowe pozycje w tym roku będzie bardzo trudna i zacięta.

W tej doborowej obsadzie zawodnicy MTB Votum Team pokazali się z najlepszej strony. Na uwagę zasługują nasze miejsca na podium- 1m. w kategorii K1 na dystansie Mega wywalczyła Kinga Wyrzucka. Natomiast na dystansie Giga 4 miejsce w kategorii M3 zajął Andrzej Doktor. Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom, w szczególności debiutującym w barwach MTB Votum Team: Danielowi Dębskiemu, Piotrowi Starczukowskiemu i Danielowi Wyrzuckiemu. -->Pełne wyniki.

W kategoriach drużynowych były pewne perturbacje z liczeniem wyników i pierwotnie MTB Votum Team nie wyszło na podium, ale po ogłoszeniu oficjalnych rezultatów, okazało się że nasi zawodnicy wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji Open, oraz czwarte w klasyfikacji Sportowej. Na koniec kilka słów od naszego seniora- Przemka Kotowicza:

"Po rocznej absencji wróciłem na dystans GIGA. Come back był udany. Na szybkiej, łatwej trasie podobały mi się sekcje leśnych ścieżek zwanych potocznie "singlami". Było na nich sporo uciechy przy wyprzedzaniu słabszych zawodników. W sumie wyścig szybko minął i juz był finisz bo trasę skrócono o około 10 km. Wystarczy to jak na pierwsze zawody, a zdobyte punkty stanowią dobry kapitał do generalki indywidualnej i drużynowej."

 

Mike, Przemo

Sponsorzy generalni:

DSA